• REMONTY

            WYKOŃCZENIA          

  ADAPTACJE

Realizacje

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych zleceń.


 

Remont łazienki

Raz na jakiś czas przychodzi kolej na remont łazienki. Nasi klienci postanowili odświeżyć niewielką łazienkę przynależącą do pokoju gościnnego.

 

Łazienka po zakończeniu prac

 

Koncepcja zakładała montaż sanitariatów na istniejącej instalacji wodnokanalizacyjnej z wymianą stelaża podtynkowego WC i montażem stelaża pod 80cm umywalkę w ścianie z suchej zabudowy oraz niewielkie przeróbki instalacji elektrycznej. Jako że większość miejsc najbardziej narażonych na wilgoć znajdowało się na ścianach działowych z płyt gipsowo-kartonowych, wykonaliśmy hydroizolację. Aby podnieść walory estetyczne, ściany zlicowano z powierzchnią płytek tak aby tworzyły jednolitą powierzchnię.

 

kabina prysznicowa umywalka i WC

 

 


 

Pokój dzienny

Pragnieniem naszego Klienta było odświeżenie pokoju dziennego, a naszym zadaniem poddanie ogólnej koncepcji i stworzenie pomysłu na nowe wnętrze.

Naszym utrudnieniem był specyficzny układ pokoju oraz brak możliwości zmiany układu mebli do którego nasi zleceniodawcy zdążyli się przyzwyczaić.

 

Oświetlenie kamienia dekoracyjnego światłem LED

 

Wyzwanie podjęliśmy, dostosowując pomysł do posiadanych przez klienta mebli i układu pomieszczenia. Naszą propozycją było położenie kamienia ozdobnego na ścianie pod telewizorem oraz podświetlenie go łagodnym białym światłem LED, co nadało pomieszczeniu niezwykłego klimatu zwłaszcza w długie zimowe wieczory.

 

Kamień dekoracyjny ułożony na narożniku ściany Kamień dekoracyjny ułożony pod telewizorem

 

Zmieniliśmy również kolor ścian oraz dla urozmaicenia wystroju zaproponowaliśmy wykończenie narożnika przeciwległej ściany tym samym kamieniem. Podświetlenie LED zostało zamontowane tak aby były praktycznie niewidoczne przed włączeniem i schowane w kamieniu, ukryliśmy tam również kable od telewizora które zazwyczaj psują estetykę ściany.

 

 


 

Salon sprzedaży Netia

 

Życzeniem naszych Klientów było odświeżenie lokalu na potrzeby salonu usługowego, tak aby nie przerywać jego działania w trakcie tygodnia.

Lokal został odmalowany, meble skręcone a część usługowa została oddzielona od części socjalnej, dokonaliśmy również kilku drobnych napraw.

Lokal po odświeżeniu, z wydzielonym zapleczem dla pracowników

Lokal po odświeżeniu, zdjęcie od strony zaplecza Ścianka działowa wykonana z białej laminowanej płyty MDF, oddzielająca część socjalną od części usługowej


Odmalowana ściana z wiszącym telewizorem

 


 

Montaż nagłośnienia w Galerii Sztuki

 

Zamontowanie nagłośnienie w systemie surround 5.1

 

Po raz kolejny stanęliśmy przed wyzwaniem tym razem klient mimo wyjątkowo małego budżetu pragnął zmiany nagłośnienia w galerii oraz pozbycia się uciążliwych kabli. Wyzwaniu sprostaliśmy i klient otrzymał od nas zestaw dwóch bezprzewodowych mikrofonów oraz wybraliśmy wielokanałowe nagłośnienie tak by pozbyć się dużych kolumn nagłośnieniowych które podpięliśmy do już zamontowanego rzutnika. Kable, wzmacniacz i korektor dźwięku zostały schowane by nie drażniły oczu naszych klientów. Mimo krótkiego terminu realizacji pracownicy galerii mogą na co dzień cieszyć się nowym nagłośnieniem bez "szumów i trzasków".

 

Zestaw nagłośnienia, system surround 5.1 Korektor dźwięku i zestaw dwóch bezprzewodowych mikrofonów podpięty do amplitunera

 

 


 

Panele na piętrze domu


Panele zostały ułożone na całym piętrze domu o kształcie litery H. Ze względów estetycznych, naszym klientom bardzo zależało na tym aby panele zostały ułożone w jednym kawałku bez listw dylatacyjnych z powtórzeniem wzoru. Pierwotnie na posadzce znajdowały się cztery różne okładziny, parkiet, panele oraz dwa różne typy glazury, po usunięciu starych okładzin podłoże zostało wyrównane.

 

jadalnia salon, widok z jadalni
wykończenie schodów w salonie salon widok na kominek

 

 


 

Zalanie sufitu


Wypadki losowe przydarzają się nam wszystkim i mimo że ubezpieczenie zazwyczaj pokrywa koszty naprawy, to ktoś wykonać ją musi, tak trafiliśmy do naszej Klientki zalanej przez sąsiada. Jak już Państwo zgadli udało się nam sprostać powierzonemu nam zadaniu.

 

Zdjęcie przed wykonaniem zlecenia

Zdjęcie po wykonaniu zlecenia

Sufit po zalaniu z odpadającą i łuszczącą się gładzą Osuszony sufit, po trzykrotnym gładziowaniu
Miejsce pracy zastaliśmy w stanie zaprezentowanym na zdjęciu powyżej. Kompletnie przemoczony, odpadający tynk, plamy praktycznie na całym suficie i unoszący się w pomieszczeniu zapach wilgoci.
 
Jak zwykle w takich przypadkach przystąpiliśmy do standardowych działań.Sufit został osuszony, oczyszczony i zaimpregnowany, a następnie wyrównany i pomalowany.Po złych wspomnieniach Klientki nie pozostało śladu 

 

 


 

 Ułożenie kamienia dekoracyjnego na ścianie, pod telewizor

 

Ułożona Imitacja kamienia dekoracyjnego z wykonanym podejściem na kable od telewizora oraz światłem LED

Imitacja kamienia dekoracyjnego Włącznik światła LED ukryty za imitacją kamienia dekoracyjnego Imitacja kamienia dekoracyjnego

 

Kamień dekoracyjny podświetlony światłem LED, zawsze dodaje uroku w pomieszczeniu a podświetlenie świetnie zastępuję wieczorną lampkę nadając klimatu wieczornym seansom filmowym. Dodatkowym atutem jest brak refleksji światła górnego, padającego na ekran telewizora.

 


 

Odświeżenie wnętrza mieszkania wraz ze stolarką

 

Pokój po odmalowaniu na kolor żółty Pokój po odmalowaniu na kolor biały Pokój po odmalowaniu na kolor pomarańczowy

Pokój po odmalowaniu na kolor biały 

 Długo nieremontowane mieszkania odziedziczone czy kupione z rynku wtórnego to spore wyzwanie, zwłaszcza jeżeli farba na ścianie czy tapeta wydaje się być położona w ubiegłym stuleciu. Trzy pokojowe mieszkanie w kamienicy do kompletnego remontu, na zdjęciach niestety już po zakończeniu prac.

W mieszkaniu wykonaliśmy:

 • Zrywanie starych tapet.
 • Skrobanie i mycie ścian z farby klejowej.
 • Wykonanie gładzi gipsowych i przetarcie gipsem ze szlifowaniem.
 • Przygotowanie powierzchni do prac malarskich.
 • Malowanie ścian farbami emulsyjnymi.
 • Przygotowanie i malowanie stolarki: drzwi, ościeżnic oraz listw przypodłogowych.
 • Malowanie grzejników
 • Wymiana gniazd i włączników świateł

 


 

 

Kuchnia przed rozpoczęciem prac Kuchnia po odmalowaniu ścian i sufitu,pomalowaniu glazury oraz grzejnika,ułożeniu paneli podłogowych z montażem listw przypodłogowych,renowacji mebli z montażem blatów i zlewozmywaka z baterią
Boazeria w kuchni przed renowacją Boazeria w kuchni po renowacji tj. usunięciu starej powłoki lakieru, uzupełnieniu ubytków i czterokrotnym malowaniu

 

Pokój z balkonem przed rozpoczęciem prac
Pokój po wykonaniu gładzi,malowaniu ścian,karniszy i grzejnika oraz położeniu paneli z montażem listw przypodłogowych

Pokój po wykonaniu gładzi,malowaniu ścian,karniszy i grzejnika oraz położeniu paneli z montażem listw przypodłogowych Pokój po wykonaniu gładzi,malowaniu ścian,karniszy i grzejnika oraz położeniu paneli z montażem listw przypodłogowych
Pokój po wykonaniu gładzi,malowaniu ścian,karniszy i grzejnika oraz położeniu paneli z montażem listw przypodłogowych Pokój po wykonaniu gładzi,malowaniu ścian,karniszy i grzejnika oraz położeniu paneli z montażem listw przypodłogowych

 

Pokój przed rozpoczęciem prac Pokój po wykonaniu gładzi,malowaniu ścian,karniszy i grzejnika oraz położeniu paneli z montażem listw przypodłogowych

 

Przedpokój przed rozpoczęciem prac Przedpokój po pomalowaniu tapety strukturalnej i położeniu paneli

 

mały pokój przed rozpoczęciem prac mały pokój po pomalowaniu ścian i grzejnika oraz położeniu paneli zamontowaniu listw przypodłogowych

 

 

 

 

W mieszkaniu został wykonane prace takie jak:

 • gładzenie ścian
 • malowanie:
  • ścian i sufitów
  • glazury
  • grzejników
  • rur oraz karniszy
  • stolarki wewnętrznej
 • renowacja boazerii
 • położenie paneli podłogowych
 • montaż listw przypodłogowych
 • renowacja mebli kuchennych oraz meblościanki
 • montaż blatów kuchennych

 

Meble po pomalowaniu frontów i odnowieniu uchwytów 

Dane Firmy

 

adres: ul. Sobieskiego 11 lok. CD18

40-082 Katowice

telefon: 789 133 090

e-mail: kontakt@malgranda.pl

 

Formularz Kontaktowy

© Malgranda Justyna Suchorowska. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation
Ta strona wykorzystuje pliki cookie, które ułatwiają działanie naszej strony. Zgadzając się zezwalasz na ich wykorzystanie, więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polityka Prywatności Zgadzam się Odmawiam