• PROJEKTY I REALIZACJE

    WNĘTRZ

Realizacje

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych zleceń.


 

 


 

 


 

 


 

 

 


 

Niektóre łazienki mają za sobą smutną historię pełną budowlanej fantazji oraz wykonawców którzy pracę porzucali. Taka była też historia tej łazienki zanim nie stała się naszą nową przyjaciółką. Dokonaliśmy przeróbek wodno kanalizacyjnych, rozbudowaliśmy elektrykę o dodatkowe punkty elektryczne oraz podświetlenie sufitu taśmą led którą ukryliśmy wewnątrz występu z płyt gipsowo kartonowych. Sufit został podwieszony na stelażu krzyżowym przymocowanym do drewnianego stropu kamienicy. Ze względu na zbyt dużą krzywiznę oraz odchył ścian od pionu wykluczyliśmy możliwość przyklejenia płyt gipsowo kartonowych do ścian na kleju gipsowym i zastosowaliśmy M-System firmy Atlas oraz wykonaliśmy hydroizolację tej samej firmy. Trzy ściany oraz zabudowa wanny zostały obłożone gresem mrozoodpornym wymiarów 60  x 60 cm natomiast posadzka, jedna ze ścian oraz zabudowa stelaża wc zostały obłożone gresem drewnopodobnym o wymiarach 90 x 17,5 cm. Ze względu na konieczność dużego odsunięcia stelaża od ściany wykonaliśmy dwie wnęki zabudowane glazurą. Całość została dopełniona przez czarne elementy wyposażenia począwszy od baterii wannowej i umywalkowej, włączników świateł, kontaktu czy nawet osłony na wentylator oraz dodatków łazienkowych. Pożądany efekt został osiągnięty a łazienka odczarowana.

 


 

Raz na jakiś czas przychodzi kolej na remont łazienki. Nasi klienci postanowili odświeżyć niewielką łazienkę przynależącą do pokoju gościnnego. Koncepcja zakładała montaż sanitariatów na istniejącej instalacji wodnokanalizacyjnej z wymianą stelaża podtynkowego WC i montażem stelaża pod 80cm umywalkę w ścianie z suchej zabudowy oraz niewielkie przeróbki instalacji elektrycznej. Jako że większość miejsc najbardziej narażonych na wilgoć znajdowało się na ścianach działowych z płyt gipsowo-kartonowych, wykonaliśmy hydroizolację. Aby podnieść walory estetyczne, ściany zlicowano z powierzchnią płytek tak aby tworzyły jednolitą powierzchnię.

 


 

Modny ostatnimi laty motyw drewna w łazienkach stał się upodobaniem wielu naszych Klientów, w przypadku tej realizacji miał zostać połączony z bielą. Aby przełamać monotonię ścian w jednolitym kolorze, zaproponowaliśmy dodanie dekoru na wysokości baterii nablatowej. Blat łazienkowy w odcieniu gresu drewnopodobnego został zaplanowany na szerokość zabudowy pionów wodno kanalizacyjnych tak aby stworzyć spójną i jednolitą całość a jednocześnie zyskać miejsce idealne do schowania kosza na pranie. Przy remoncie łazienki warto również przemyśleć jej układ funkcjonalny, w tym przypadku postanowiliśmy w większości pozostać przy pierwotnym układzie, przesuwając ustęp z rogu na jedną ze ścian, pozbywając się z łazienki skosów w rogach pomieszczenia, dodając możliwie dużo półek i występów z glazury tak aby zwiększyć powierzchnię użytkową.

Łazienka została wykonana według naszego projektu, instalacja wodna żeliwna została wymieniona na instalację polipropylenową w technologii zgrzewanej, instalacja kanalizacyjna została przesunięta i rozbudowana oraz dokonaliśmy przeróbek instalacji elektrycznej. Sufit został podwieszony na stelażu a pomieszczenie oświetlone czterema punktami led. Ściany zostały wyłożone glazurą wymiarów 40 cm x 25 cm oraz przedzielone pasem szklanego, lustrzanego dekoru. Posadzka, półki z glazury, zabudowy pionów wod-kan oraz stelaża podtynkowego zostały wyłożone gresem drewnopodobnym wymiarów 60 cm x 18,5 cm. Umywalka nablatowa została zamontowana na podwieszanej szafce wraz z blatem łazienkowym a deszczownica wraz ze szklanym parawanem umożliwiają korzystanie z wanny również w formie natrysku.

 


 

 

 

 

 

Dane Firmy

 

adres: ul. Sobieskiego 11 lok. CD18

40-082 Katowice

telefon: 789 133 090

e-mail: kontakt@malgranda.pl

 

Formularz Kontaktowy

© Malgranda Justyna Suchorowska. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation
Ta strona wykorzystuje pliki cookie, które ułatwiają działanie naszej strony. Zgadzając się zezwalasz na ich wykorzystanie, więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polityka Prywatności Zgadzam się Odmawiam